Mobil Uyumlu Olmayan Sitelerin Sıralaması Düşebilir!

Mobil Uyumlu Olmayan Sitelerin Sıralaması Düşebilir!

Arama motoru ve teknoloji devi Google, resmi blogundan yaptığı duyuru ile arama algoritmasını mobil uyumlu web sitelerini daha üst sıralarda çıkmasını sağlayacak şekilde güncellemeye hazırlanıyor.

Yeniden yazılacak kurallarla mobil uyumlu web siteleri daha üst sıralarda yer alırken, aramalarda karşımıza çıkan alakasız sayfaları elenecek ve son kullanıcının hayatı pratikleşecek.

Google ile sitenizi test edin!

21 Nisan tarihinde uygulamaya girecek olan yenilik ile mobil uyumlu siteler arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer alacak. Google tarafından yapılacak bu yenilik ile birlikte mobil arama sonuçları tüm dünyada yeni algoritmaya uygun bir hale getirilecek. Buna göre daha önceden üst sıralarda çıkan bir çok site sıralamada alt sıralara düşecek. Sitelerin mobil uyumunu önemli kriterlerden biri olarak gören Google bunu arama motoru sonuçlarına da entegre ederek mobil uyumlu siteleri daha bulunabilir bir hale getirecek.

Yapılacak bu değişiklik mobil uyumlu ve kullanıcı dostu siteleri arama sonuçlarında oldukça olumlu etkileyecek. Eğer sizinde bir internet siteniz varsa sitenizi Google’a mobil uyumunu arama motorunun “mobil uyumluluk testi ” ile test edebilirsiniz.

Web sitenizi mobil uyumlu hale getirmek, mobil uygulama seklinde çalışmasını sağlamak için benimle bağlantıya geçiniz.

WordPress ile hazırlanmış olan websitenizi kısa sürede mobil uygulama haline getiriyoruz. Mobil uyumlu hale gelen websiteniz dilerseniz appstore, googlemarket gibi platformlarda da yerini alarak işinize ve sitenize prestij katıyor.

Site Altkısım