Superpeer nedir? ne işe yarıyor?

Geçtiğimiz yılın mart ayında, yani pandeminin başında hayata geçen, pandemi ile hızla yıldızı parlayan bir girişim. Beni en çok etkilen ve gururlandıran uygulamanın bir Türk girişimi olması 2 milyon dolar yatırım almış olması oldu. Türk girişimci Devrim Yaşar’ın kurduğu bu platform sektör uzmanlarını ve belli bir konuya ilgi duyan kişileri bir araya getiriyor.

Burada amaç alanında uzman kişilerin sunduğu görüntülü online eğitim. Bir çok eğitim sitesi var, bunun ne farkı var diyenler olacak. Buranın önemli farklı eğitimi veren kişi ve öğrenciler canlı yayında birbirlerine soru sorabiliyor. Canlı etkileşim var. Sitenin kendi içerisinde eğitimlerin ve eğitmenlerin sergilendiği bir alan yok. Öne çıkmak için bir algoritma yok. Herkes kendi kendini farklı platformlar üzerinden tanıtarak burada olduğunu duyuruyor. Belirli periyodlarla (aylık haftalık, günlük) eğitim verebiliyor. Uzmanlar 15, 30, 45, 60 dakikalık görüşmeler için sabit bir ücret belirliyor ve Superpeer %15 komisyon farkı koyarak danışanların önemli isimlerle konuşmasına aracılık ediyor.

Kısacası alanında uzman kişiler, uzman oldukları konularda ücretlerini kendilerinin belirlediği online eğitim vb. canlı yayınlarlar yapabiliyor. Onların bu uzmanlıklarından faydalanmak isteyen kişiler de ücret ödeyerek bu canlı yayınlara katılabiliyor.

Siz de burada eğitim vermek istiyorsanız üzülerek  belirtmeliyim ki, şimdilik davetiye ile kayıt alıyor.

 

Cevap bırakın:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Site Altkısım