OneSignal – Web Push Notifications

Ziyaretçilerinize bildirim gönderin

Son zamanlarda sıkça kullanılmaya başladı. Bir web sitesini ziyaret ettiğinizde site size bildirim göndermek ister. Bu konuda bir iletişim kutusu açılır ve sizden bildirim için izin ister. Yayıncılar için oldukça güzel bir özelliktir bu.

Bu konuda servis veren pek çok uygulama var. Ben şimdi size benim de kullandığım bir eklenti olan OneSignal – Web Push Notifications eklentisinden bahsedeceğim.

Önce OneSignal sitesinden kendinize bir hesap oluşturmanız gerekiyor. Hesabınızı oluşturduktan sonra Add App diyerek web siteniz için aplikasyon oluşturma adımlarına ilerleyin.

App Name kısmına website adınızı yazabilirsiniz. Daha sonra masaüstü ve android browserler için Web Push seçerek devam edin. WordPress kullanıcısı olduğunuzu varsayarak anlattığım için wordpress plugin entegrasyonunu seçerek devam edin. Web site adınızı ve url adresini yazın. Bildirimlerde görünecek ikon görselinizi ekleyin. Kare formatında sizi hatırlatan bir şey olsun. Sosyal medya hesaplarında kullandığınız görsel olabilir. Eğer siteniz https destekli ile alttaki seçeneği işaretlemenize gerek yok. Son adımda sizin için oluşturulmuş APP ID ve API KEY i kopyalayıp sitenize yüklediğiniz eklentide bulunan ilgili alanlara yazarak kaydedin. Daha sonra eklentinin üzerinden tüm ayarları dil çevirilerini vs yapabilirsiniz. Sitenize kayıt olan kişileri onesignal sitesinden görebilirsiniz. Yeni yazı yayınladığınızda abonelerinize bildirim gitmeye başlayacaktır.

Kurulum ile ilgili bir videoları mevcut.

Cevap bırakın:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Site Altkısım