Google caddelerden sonra vücutları keşfedecek

Google tüm vücudu ayrıntıyla ortaya çıkaran yeni bir tarayıcı geliştirdi. Google Body Browser olarak tanımlanan yeni 3D uygulamanın insan vücuduna dair algımızı zenginleştiren anatomi çalışmaları ve hatta tıbbi araştırmalarda kullanılması planlanıyor.

Henüz resmi olarak tanıtımı yapılmayan uygulamanın kullanım şekli Google Earth’a benziyor. Google Earth uygulamasıyla nasıl bir tık sayesinde dünyayı gezme fırsatı buluyorsak, yeni uygulamada da aynı şekilde vücudunuzu taramanız mümkün olacak.

Uygulama, kaslar, organlar, dokular olmak üzere bedenin farklı katmanları üzerinde dolaşmanıza imkan veriyor. Google Body Browser ayrıca yepyeni bir teknolojiyi de beraberinde getiriyor. WebGL isimli bu yeni teknoloji karmaşık 3D grafiklerinin Flash ve Java gibi ek tarayıcılara gerek kalmadan normal web sayfaları üzerinde kullanımını sağlıyor.

Ayrıca bu yeni teknolojinin 3D destekli web uygulamalarının çeşitliliğini artıracağı ve interneti potansiyel anlamda daha üretken bir platform haline getireceği tahmin ediliyor.

İzleyeceğimiz video insan vücudunu keşfetmemizi sağlayan bu yeni uygulama hakkında daha fazla bilgi verebilir.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=KidJ-2H0nyY[/youtube]

Kaynak: Btnet

Cevap bırakın:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Site Altkısım