İnternet Geleceğimizdir

Dijital Ajanslar olarak İnternet’i yasaksız ve sansürsüz kullanmanın gerekliliğine inanıyoruz çünkü dünyada son yirmi yılda 2 önemli değişim yaşandığını gözlüyoruz:

  1. Başta üretici endüstriler olmak üzere tüm sektörler, üretim güçlerini, bilgi ve iletişim yetenekleriyle donattılar. Artık en çok üreten değil, en akıllı üreten ve en çok kişiye duyuran kazanıyor.
  2. Üretici endüstrilerin yanında, bilgi odaklı hizmet endüstrileri oluştu. Hizmet endüstrileri birçok gelişmiş ülkede üretici sektörlerden daha fazla istihdam ve katma değer yaratmakta.

Her iki gelişmenin temelinde, bilginin paylaşımının kolaylaşması ve gelişen iletişim teknolojilerinin bulunduğunu biliyoruz.

İletişimin kolaylaşmasının temelinde ise, dünyayı cebimize sığdıracak kadar küçülten internetin sunduğu imkanlar yer alıyor.

Bugün Internet, tüm dünyada hem en önemli iletişim platformu, hem de her geçen gün çeşitlenen hizmetler ile çok önemli bir ticaret, eğitim, sanat, eğlence platformu haline geliyor, hatta spor aktivitelerine ev sahipliği yapmakta.

Türkiye ekonomisi, dünya ekonomileri içinde çok önemli bir güç. Bu gücünü, ağırlıkla inşaat, otomotiv, tekstil ve tarım gibi üretici endüstrilerinin dünyayla rekabet yeteneklerine borçlu. Hizmet sektörlerimiz de aynı çabanın içinde, hizmetlerini dünyaya ulaştırma gayretleri içinde.

Dünyayla rekabet için dünyayla iletişim kurabilmeli ve ona meydan okuyabilmeliyiz.

Bir başka deyişle, kısıtlanmadan iletişim kurabilmeli ve dünyayla haberleşebilmeliyiz. Dünyadaki gelişmeleri izleyebilmeli, anlamalı ve gereğinde hamlemizi yapabilmeliyiz.

Bu doğrultuda, artık Internet’i kısıtlamalar olmadan kullanabilmek istiyoruz. Uluslararası arenada daha iyi sonuçlar elde etmek için, ülkemizin bunu hakettiğine inanıyoruz.

Dünyada büyük değer yaratan, dünyayı şekillendiren hizmetlerden uzak durarak değil, onların tam içinde olup, zamanı geldiğinde onları da aşarak ülkemiz için hayallerimizdeki geleceği kurabileceğimize inanıyoruz.

Kısaca sansürsüz internet, yasaksız internet, önü açık parlak bir gelecek için buradayız, artık sesimizi duymanızı istiyoruz.

Cevap bırakın:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Site Altkısım