WP’de Profil Resmi – Gravatar Ekleme

Sorulması oldukça muhtemel soruya cevap vereyim: Evet, profilinize resim yükleyebilirsiniz, Gravatar ile. 

Gravatar (Globally Recognized Avatar) kabaca çevirirsem “Evrensel olarak tanınan avatar(profil resmi!?)”.  Gravatar’ın amacı wordpress gibi blog sitelerine yorum yapan (üye olan ya da olmayan) herkesin profil resminin görünmesini sağlamak. Yani herhangi bir siteye girip Gravatar’a kayıtlı e-posta adresinizle yorum yaptığınızda gravatar resminiz görünür.

Ne, “kayıtlı e-posta adresi” mi dedim! Evet siteye gidip “Get your Gravatar Today” butonuna basıp e-posta adresinizi giriyorsunuz. Sonra e-postanıza gelen iletiyi onaylayıp siteye giriş yaptıktan sonra resim ekliyorsunuz. Resmi yükledikten sonra altta “rated” yazan kutucuklar çıkar. Bunlar tahmin edeceğiniz üzere derecelendirme kutucukları. “Ne derecelendirmesi?” dediğinizi duyar gibiyim.

Bunlar zamanında MPAA (Motion Picture Association of America ) tarafından filmleri sınıflandırmak için koyduğu yaş sınırlamalarıdır. Anlamları da:

G: Herkes için uygun içerik.

PG: Ebeveyn kontrollü bakılabilecek içerik (Çocuklar için sakıncalı)

R: 17 yaşının altındakiler için sakıncalı içerik (şiddet, çıplaklık, uyuşturucu içerikli)

X: 18 yaşının altındakiler için sakıncalı içerik (sex, aşırı şiddet içerikli) -OFLC (Office of Film and Literature Classification ) tarafından sınıflandırıldı.-

Bunlardan birini seçip onaylıyorsunuz. Hepsi bu.

Birden fazla e-posta adresi ve resim ekleyebiliyosunuz. Bu durumlarda hangi resmi kullanmak istediğinizi ve hangi e-posta adresiyle ilişkilendirmek istediğinizi de seçebiliyorsunuz.

Cevap bırakın:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Site Altkısım