Websitemizi ziyaret edenler ne yapıyor?

Web sitemizi her gün yüzlerce kişi ziyaret ediyor ama onların gerçekte ne yaptığını fazla bilmiyoruz. Google Analytics ve Yandex Metrica gibi bize çok detaylı bilgi veren analiz programları olsa da bu yazılımlar bizim anlayabileceğimiz basitlikte bilgiler veremiyor. Şimdi size önereceğim uygulama ziyaretçilerimizin web sitemizde en çok hangi alanlarla ilgilendiğini gösteriyor. Buna göre tasarımda doğru ve yanlış yaptığımız uygulamaları açıkça görebiliyoruz. Ancak benim bu uygulamada en fazla sevdiğim özellik ziyaretin video kayıtlarını görebilmek. Ziyaret süresinin ekran kaydını alarak gelen ziyaretinin davranışlarını görebiliyoruz. Ürünlerimizi inceliyor mu? yorumlara bakıyor mu sepetten hangi adımda var geçiyor gibi çok önemli davranış verilerine ulaşabiliyoruz. Büyük işletmelerde bunları tek tek incelemek mümkün olmasa da düşük ziyaret profiline sahip kobi vb siteler için bulunmaz bir nimet.

Uygulamayı wordpress sitenize yüklemek için şu eklentiyi indirmelisiniz. Daha sonra hotjar sitesine gidip üye olup siteniz için gerekli izleme kodunu almanız gerekiyor.

Web sitenizdeki gizlilik ve cookie şartlarınıza mutlaka bu konuda bir bilgilendirme yazmanızı tavsiye ederim. Sonuçta analiz vb izleme kodları ile zaten ziyaretçi davranış verilerini alıyoruz ve kullanıyoruz.

Site Altkısım