En Populer Twitter Uygulamaları

Twitter piyasaya çıktıktan bu yana birçok kullanıcının da ilgi odağı haline geldi. Twitter’ın bu denli popüler olmasındaki sebeplerden biri de şüphesiz ki kullanıcıyı hiç yormaması.

Mikro blog kavramını bizlere tanıştıran Twitter, sadece kendi başına değil, kendi adına geliştirilen uygulama ve sitelerle de konuşuluyor. Twitter ile birlikte kullanıldığında işlevselliklerini gösteren ve kullanıcıyı kendine bağlayan bu uygulama ve sitelerine bir göz atalım isterseniz…

Seesmic
Seesmic sadece bilgisayar ortmında değil akıllı telefonlar için de kullanılabilen uygulamasıyla Twitter kullanıcılarının gönüllerinde yer etmeyi başardı. Seesmic’in yaptığı iş aslında çok basit. Twitter arayüzünü farklı bir arayüz ile sunmak ve kullanıcıyı kendine bağlamak.

Ana ekranı iki kolona bölen Seesmic, soldakinde anlık iletileri gösterirken, sağdakinde ise sizden bahseden son kullanıcıları gösteriyor. Twitter’ın tasarımına göre sağ tarafta kalan çubuğu da sol tarafa yerleştiren site, basit ve güçlü olmasıyla dikkat çekiyor.

Eksik yanlarından birisi ise, tüm Twitter özelliklerini desteklememesi denilebilir.

http://seesmic.com/web/

Brizzly
Piyasadaki en güçlü Twitter istemcisi Brizzly olmayabilir belki ama, çoklu hesap kullanım özelliği ile, birden fazla Twitter hesabı olanların derdine derman olduğu da kesin! Brizzly, yapısı itibariyle görsel, video, harita gibi bilgileri de kendi  bünyesinde gösterebiliyor.

Ayrıca Brizzly’i bu kadar ön plana çıkartan yanlarından birisi de, takip etmenize rağmen o an görmek istemediğiniz kullanıcıyı, geçici olarak susturabilmesi diyebiliriz.

http://brizzly.com/

TwitHive
Görünümü itibariyle Windows 3.1 ile Seesmic arasında bir yere sahip olan TwitHive, değiştirilebilir tasarımıyla dikkat çekiyor. Çoklu hesap kullanımı TwitHive’de de mevcut. Yazılan tweet’leri bulut halinde görme seçeneği de oldukça şık duruyor.

Böylece takip listenizdekilerin en çok hangi kelimeleri kullandığını, trend’lerini takip edebiliyorsunuz. Bu, oldukça şık bir özellik. Her ne kadar değiştirilebilir ve kişiselleştirilebilir tasarımı olsa da TwitHive’ın genel olarak tasarımı biraz daha iyi olabilirdi.

http://www.twithive.com/

Cevap bırakın:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Site Altkısım